Visceralis terápia javallatai és ellenjavallatai.
A viscerális terápia során a célunk a szervek normál élettani funkcióinak visszaállítása.
Milyen esetekben javasolt a viscerális terápia alkalmazása?
- Nagy hasi, kismedencei műtétek után 12 héttel.
- mellkasi beavatkozások után
- szülés után 12 héttel
- rekesz problémák, rekeszsérv
- nőgyógyászati kórképek esetében: fájdalmas menstruáció, ovuláció menstruációs zavarok méh és petefészek ciszták endometriózis, adenomiózis, méhsüllyedés, PCOS- policisztás ovárium szindróma, meddőség- ha a szervi okok ki lettek zárva, gátfájdalom.
- Vizelet inkontinencia esetében
- hólyag süllyedés
- vese süllyedés
- Belgyógyászati kórképek esetében: gyomor és bél problémák, puffadás, felszívódási zavarok, reflux, székelési zavarok, gyulladásos bélbetegségek (Chron, IBSZ), ételintoleranciák esetében, máj és epe panaszok esetében.
- asztma
- COPD
- bizonytalan eredetű mozgászavarok amikor a mozgásterápia sem segített.
Ellenjavallatok:
- acut gyulladások
- rosszindulatú, áttétes daganatos megbetegedés
- várandósság
- csecsemő, 9 éves kor alatti gyermek
- nőgyógyászati spirál
Hiperhidrózis
A hiperhidrózis másnéven kóros izzadás, olyan mennyiségű verejtékezéssel járó állapot, amely nem indokolt. Az érintett nem végez fokozott fizikai munkát, nem emelkedett a hőmérséklete, nincs túlöltözve, és a külső hőmérséklet sem indokolja.
A fokozott izzadás lehet generalizált, azaz általános, ami az egész testre kiterjed, és lehet lokális, ilyen esteben csak egy- egy testrészen jelentkezik (tenyér, talp, hónalj, arc.)
Az érintett személy életminőségét jelentősen rontja. Pszichés problémák kialakulásáig is vezethet.
Hiperhidrózis esetében érdemes felkeresni a háziorvost, bőrgyógyászt. A bőrgyógyász szerepe a kórkép esetében elsődleges. Itt törénik meg bizonyos alapbetegségek kizárása és a kórkép súlyosságának besorolása, valamint a terápiás javaslat is.
Kezelése több szintű:
- lokális izzadásgátló készítmények alkalmazása
- iontoforézis
- Botulinum toxin beinjektálása
- orális gyógyszerek alkalmazása (antikolinerg szerek)
- műtéti eljárás- ETS- edoszkópos thoracalis szipatektómia
Mivel a kórképben jó magam is érintett vagyok, mindig kerestem a lehetőséget a tünetek enyhítésére. A fizioterápiás ismereteim alapján kezdtem el használni a csapvíz iontoforezist, mellyel a lokális hiperhidrózis (kéz láb, hónalj) kezelhető. Rendelőmben ezen kezelési forma vehető igénybe.
A kezelésről röviden:
Előnye, hogy nem jár fájdalommal, nem használ semmilyen kémiai anyagot.
Csapvízzel és elektromos árammal kezel. A verejtékmirigyek szabályozása a vízben található klór és a galvánáram segítségével történik.
Fontos tudni, hogy a kezelés a betegséget nem gyógyítja meg, de a tüneteket enyhíti, megszünteti, mellyel jelentős életminőség javulást eredményez.
A kezelés gyakoriságát tekintve kezdetben heti 3-5 kezelés javasolt. Amikor csökken a verejtékezés a kezelések gyakorisága ritkítható és fenntartó kezelés végezhető.
A kezelés ellenjavallatai:
- bőrbetegségek, hámhiány.
- lázas betegség
- fém a kezelendő területen.
- pacemaker, ICD
- terhesség
- polyneuropathia
- rosszindulatú daganatos elváltozás
- acut vénagyulladás, trombózis
- 14 év alatti gyermek
A kezelés ára 5000 Ft/ alkalom. Az első három kezelést egyben kell kifizetni!!!
Viscerál terápia
Mi is az a viscerális terápia?
Reflux és az ősz!
Az őszi időszakban a reflux tünetei gyakoribbá válnak a meglévő tünetek erősödnek. A megjelenést több tényező is befolyásolja. Ilyen tényező az étkezésben bekövetkező változások- nehezebb zsírosabb ételek fogyasztása, kevesebb testmozgás, stressznövekedés, hideg idő, kevesebb napfény, megfázások , légúti betegségek.
A betegség tünetei közé soroljuk: a gyomorégés, savanyú szájíz, nyelési nehézség, köhögés ,krónikus torokfájás, rekedtség, gombócérzés a torokban, mellkasi fájdalom, éjszaka fokozódó gyomorégés, étvágytalanság, húsundor. (Ez egyéni eltéréseket mutathat minden esteben mutathat.)
A reflux esetében nem mindig a fokozott savtermelés áll a háttérben. Van amikor a kevés gyomorsav is hasonló tüneteket eredményez. Az egyéni konzultáción ezt próbálom felderíteni. Szükséges e a gyógyszeres kezelés, vagy elegendő a visceralis terápia? Mert a reflux nem csak gyógyszeres terápiával kezelhető! A viscerális terápia is megoldást hozhat reflux esetén.
Kiknek ajánlott?
- Akik gyakran szenvednek gyomorégéstől.
- Akik természetes, gyógyszermentes megoldást keresnek a reflux tüneteinek enyhítésére.
- Akik szeretnék javítani emésztőrendszerük működését.